Personalo atrankos specialistas

Personalo atrankos specialistas. Ką jis daro?

 

Dažnai įmonės išleidžia daug pinigų ir laiko kurdamos įmonės įvaizdį. Marketingas, reklama – būtent į šias sritis yra sutelkiamas dėmesys, tačiau, dažnai yra pamirštama, į kurią įmonės sudedamąją dalį reikia kreipti daugiausiai dėmesio. Juk nei vienas nesiginčytų, kad darbuotojai – tai kiekvienos įmonės atspindys. Kiekvienas darbuotojas yra jungtį tarp savęs ir įmonės, o ta jungtis lemia labai daug dalykų: įmonės veiklos našumą, klientų pritraukimą, iškilimą į viršūnes, verslo sėkmę. Žinoma, profesionalius darbuotojus surasti sunku, todėl dažna įmonė, žinodama, kaip svarbu surasti lojalų darbuotoją, kreipiasi į personalo atrankos specialistus.

Personalo atrankos specialistas – žmogus, kuris suranda darbuotoją, personalo vadovą, pagal iškeltus tam tikrus įmonės reikalavimus.

Personalo atrankos specialistas atrenka darbuotojus tam tikrų etapų seka:

 

  • išanalizuoja klientų poreikius, reikalavimus;
  • potencialių darbuotojų paieška;
  • potencialių darbuotojų atranka. Atranka taip pat vyksta keliais etapais, kurių eigoje išsiaiškinamas profesionaliausias ir įmonei tinkamiausias darbuotojas;
  • pristatomi atrinkti kandidatai;
  • potencialūs darbuotojai supažindinami su įmonės veikla, personalu;
  • personalo atrankos specialistas bendradarbiauja su klientu ir darbuotoju;
  • pasirašoma darbo sutartis ir garantijos teikimas kandidatui.

Personalo atrankos specialistas padaro viską už darbuotojo ieškančią įmonę. Tai sutaupo brangų įmonės vadovo laiką, kadangi jis dalyvauja tik paskutiniuose etapuose – supažindinime ir įdarbinime. Personalo atrankos specialistas taip pat dalyvauja darbo sutarties pasirašyme. Dažnai personalo atrankos specialistai suteikią garantiją, pagal kurią, įmonei netikęs darbuotojas yra skubiai pakeičiamas kitu.